NALLIHAN ŞEHİT ABDULLAH ÖREN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN MEVLİD-İ ŞERİF

Nallıhan Şehit Abdullah Ören Anadolu İmam Hatip Lisesi okuluna ismini  veren ve 1994 yılında Şırnak İli Karageçit Köyü civarında yapılmakta olan operasyon esnasında çatışmada 21 yaşında şehit olan Abdullah Ören adına Mevlid-i Şerif Okuttu.

Nallıhan Nasuhpaşa Camiinde Şehit Abdullah Ören adına okutulan Mevlid-i Şerif’e Okul Müdürü İsmail Altıntaş, okul öğretmen ve idareciler, öğrenciler, Şehit Abdullah Ören’in anne ve babası ve tüm Nallıhan’lılar katıldı.

Nasuhpaşa Camiinde verilen mevlid-i şerif sonrası  Şehit Abdullah Ören’in fotoğrafı bulunan gül suyu ve lokum dağıtıldı.

Nallıhan Şehit Abdullah Ören Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Altıntaş yaptığı açıklamada; Okulumuza ismi verilen Şehitimiz Abdullah Ören adına bu mübarek günde kendisini yat ettik, Nallıhan Nasuhpaşa Camiinde okulumuzca verilen Mevlid-i Şerife şehitimizin ailesi, okul idaresi, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin yanı sıra Nallıhan’lı hemşehrilerimiz katıldı. Şehit Abdullah Ören 1991’ de evliliğinin ardından 1993’te henüz bebek olan iki çocuğunu ailesine emanet ederek askere gitti. Şehit Abdullah Ören 12 Mayıs 1994 tarihinde Şırnak İli Karageçit köyü civarında yapılmakta olan operasyon esnasında çatışmada 21 yaşında şehit düşmüştür. Kendisine Allah’tan rahmet  başta anne ve babası olmak üze tüm Türkiye’nin başı sağolsun dedi. Kendisini rahmetle anıyoruz, anmaya da devam edeceğiz. Şehit Abdullah Ören adına verilen Mevlid-i Şerif de görev yapan İmam Hatipler ; İsmail Gökçe, Selim Kalkan, Mustafa Baş ve Bayram Hoca’ya ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir