NALLIHAN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİN TANITTI

Nallıhan Belediye Başkanlığı, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne katılarak aralarında Nallıhan İğne Oyası ve Nallıhan Örtmesinin yer aldığı ürünlerini tanıttı.

            Stantlarına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, yaptığı açıklamada coğrafi işaretli ürünleri uluslararası alana taşımak istediklerini, ilçemizin diğer değerlerine de coğrafi işaret belgesi almak için çalışmalar yapacaklarını anlatan Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, belediye olarak yerel değerlerin korunmasına ve tanıtılmasına büyük önem verdiklerini kaydetti.

            ATO Başkanı Gürsel Baran ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a günün anlam ve önemine binaen saf ipek üzerine Nallıhan İğne Oyası ile işlenmiş bir kaftan hediye etti.

            Yurt içi ve yurt dışında birçok başarıya imza atmış, yöresel kumaşlara Nallıhan İğne Oyalarını dokuyarak yeni bir çığır açan Hamiyet Gürelli ile eşsiz bir defile düzenlendi. Defile kapsamında, tamamı el dokumasından oluşan ve büyük bir özenle ilmek ilmek işlenen Nallıhan İğne Oyası kreasyonu sergilendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir